O kowalstwie

kowalstwoKowalstwo to sztuka, która uprawiana jest od czasów najdawniejszych. Dzisiaj nieco zaginęła pamięć o kowalstwie, a nadal ono się rozwija i w sumie ma się całkiem nieźle.

Kiedyś Kowalstwo polegało na produkcji podków i urządzeń rolniczych, takich jak pługi i brony. Teraz kowalstwo artystyczne produkuje bramy, ogrodzenia i furty. Wiele rzeczy, które niegdyś było produkowane ręcznie, teraz są zautomatyzowane, ale sam projekt wykonuje specjalista.

Warto też napomknąć, że kiedyś nauka kowala była przekazywana z mistrza na terminatora, obecnie istnieją zawodowe szkoły, które szkolą fachowych kowali. Jak podkreślaliśmy, współcześnie zajęcie kowala nierzadko sprowadza się jedynie przygotowania projektów. Jednak nie zawsze tak jest.

Gdyż jest taki dział jak „kowalstwo artystyczne Kraków„, w ramach, którego produkowane są takie dzieła czysto artystyczne, bez żadnych przydatnych cech. Takie przedmioty możemy widzieć w Wojciechowie – polskiej stolicy usług kowalskich.

Żywimy nadzieje, że ten niedługi wpis będzie początkiem dłuższej serii o tej sztuce. Jeśli macie jakieś pomysły, to zachęcamy do komentarzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii kowalstwo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz